» 
»
 

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Gülen iddiaları haklı olabilir

FETÖ darbe girişimi sonrası ABD’de bulunan Gülen’in iadesi ile ilgili süreç devam ederken, ABD Dışişlerinden bir yetkili yaptığı açıklamada Gülen hakkındaki iddialarda haklılık payı olabileceği görüşünü paylaştı.

15 Temmuz darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen hakkında değerlendirmelerde bulunan Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, "Masum bir dini hareketten ziyade organize suç örgütlerinin kara para aklamak için para saklayan kişileri gibi görünüyorlar. Gülen hakkındaki iddialarda haklılık payı olabilir." ifadelerini kullandı. 

İsminin gizli tutulmasını isteyen üst düzey bir yetkili ABD’nin AP haber ajansına yaptığı açıklamada Fetullah Gülen’in iadesi ile ilgili Türkiye hükümetinin suçlamalarını makul ve yeterli olduğunu vurgulayarak Gülen hakkındaki iddialarda haklılık payı olabileceğini dile getirdi.

Türkiye’nin, ABD makamlarına darbe girişiminin arkasında FETÖ elebaşı Gülen’in olduğuna ilişkin belgelerin ABD makamlarınca incelenmesinin devam ettiğini de hatırlatan yetkili yaptığı açıklamada FETÖ’nün vakıf ve eğitim kurumlarında şüpheli bir yapı ve finansman olduğunu belirterek, bu hareketin masum bir dini hareketten çok organize suç örgütlerinin kara para aklamak için para saklayan kişileri gibi göründüğünü, Gülen iddialarında haklılık payının bulunabileceğini açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *