ABD Kongre Üyesinden şaşırtan iPhone çıkışı

Apple iPhone telefonlarının kullanıcı sayısı her yıl artış gösterirken ABD'de bir Kongre üyesinden şaşırtıcı açıklama geldi. Chaffetz paranız yoksa iPhone almayın dedi.

ABD'de kongre üyesi Jason Chaffetz gündeme damga vuran açıklamalar yaptı. iPhone alanlara seslenen Chaffetz, büyük paraların elektronik cihazlara yatırılmasından şikayetçi. Bunun yerine sağık harcamaları yapılmasının daha doğru olduğunu ifade eden kongre üyesi, bir televizyon kanalında konuya ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Amerikalıların her zaman seçim yapabileceklerini ifade eden Jason Chaffetz, insanların kendilerine güzel bir iPhone alarak yüzlerce doları bir anda harcayabildiklerine dikkat çekerek, bu parayı iPhone telefona vermek yerine kendi sağlıkları için yatırım yapabilecekleri görüşünü paylaştı. Sarf ettiği bu sözleri "iPhone almayın" şeklinde algılanınca oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Chaffetz, ne kastetmek istediğini tam olarak anlatamadığını belirterek, işin maddi boyutuna değindi. iPhone almaya parası ucu ucuna yetecek insanları kast ettiğini ifade eden Chaffetz, bu insanların sağlık ve iPhone arasında seçim yapması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

2014'te Obama'nın da desteklediği bir araştırma sonuçlarına göre sağlık kalitesi hızlı bir düşüş yaşarken teknolojik cihazlara yapılan harcamalar artış göstermekteydi. Sosyal medyada da Chaffetz'in bu sözleri oldukça geniş yer buldu. Bir kısım sosyal medya kullanıcısı herkesin istediği şeye para harcayabileceğini dile getirirken, bir kısım ise az bir maaşla yaşamalarını sürdürmelerine rağmen insanların iPhone'e maaşlarının 3 katı para vermelerini saçma bulduklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *