» 
»
 

ABD medyası 'iç savaş' söylemiyle çalkalanıyor

ABD, medya organlarının dillendirmesiyle birlikte son olarak 5 siyahi polisin öldürülmesinin ardından ‘iç savaş’ ifadeleriyle çalkalanmaya başladı. 11 Eylül’den beri bir günde en fazla polis ölümü yaşandı.

Son 3 gün içerisinde öldürülen 3 siyahi polis, Amerikalıları ayağa kaldırmış ve cinayetler protesto edilmişti. Bu sırada keskin nişancıların ateş etmesiyle Dallas’ta öldürülen 5 polis ile birlikte 2 polis ve 2 sivil de yaralanmıştı.

Polislerin hedef alındığı saldırı ABD medyasınca tarihin en büyük saldırısı olarak nitelendirilirken “pusu” ve “çılgınlık” gibi ifadeler de yer aldı. Washington Post gerçekleştirilen saldırıları “ Dallas’taki pusu..” şeklinde verirken, New York Times da bu habere benzer bir başlıkla yer verdi.

New York Post polislere saldırı haberini “iç savaş” başlığı ile verirken, polis karşıtı protestolar sırasında 4 polisin öldürüldüğünü belirtti. Daily News gazetesi olayı “çılgınlık” manşetiyle yayınladı. CNN kanalında is ölümcül gün olarak değerlendirildi ve saldırı nedeniyle ülkenin zor günler geçirdiği ifadelerine yer verildi.

ABC News ise yine aynı şekilde dünü polisler için en ölümcül gün olarak değerlendirdi ve haberi “Dallas toplu saldırısı” başlığıyla gördü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *