» 
»
 

ABD'de 5 yaşındaki Amerikan ve İran vatandaşı çocuğa kelepçe takıldı

ABD'nin Virginia eyaletindeki havalimanında 5 yaşındaki ABD ve İran vatandaşı çocuğa ailesi ile birlikte kelepçe takıldığı ve saatlerce bekletildiği belirtildi.

5 yaşındaki çocuğa kelepçe haberi ABD medyasında da yankı bulurken, polisin Amerikan ve İran vatandaşı olduğu belirtilen 5 yaşındaki çocuğu saatlerce gözaltında tuttuğu da verilen bilgiler arasında yer aldı.

ABD'nin Maryland eyaletinde doğduğu ve annesinin İran vatandaşı olduğu belirtilen çocuğun saatler süren gözaltı süresi sonunda aile üyeleri ile birlikte serbest bırakıldığı kaydedildi. Maryland Senatörü Chris Van Hollen'in gündeme getirdiği konu, Beyaz Saray'a da günlük basın toplantısında sorulunca sözcü Sean Spicer, “Kişinin yaşından veya cinsiyetinden dolayı tehlike arzetmediğini düşünmek yanıltabilir.” ifadelerini kullandı ve ülkeye mülteci girişini bu nedenle yavaşlattıklarını belirtti.

Kararın sadece Müslümanlara yönelik bir karar olmadığını vurgulayan Spicer, 5 yaşındaki çocuğa yapılan bu uygulamayı "katı bir güvenlik prosedürü" olarak değerlendirdi. Suriye, İran, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişlerinin Trump'ın göreve gelir gelmez ilk haftasında yasaklanması sonrası havaalanında cuma ve cumartesi günü çok sayıda kişinin gözaltında alındığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *