» 
»
 

ABD'de adliye binasına silahlı saldırı! 3 kişi öldü

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde bulunan Berrien County Adliyesinde yaşanan silahlı saldırıda 2 sivil memur hayatını kaybederken 1 şerif yardımcısı da ağır yaralandı. Çıkan çatışma sonrasında saldırgan ölü olarak ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre yerel saatle 14.30 sularında yaşanan silahlı saldırı ABD’nin Michigan eyaletinde bulunan Berrien County Adliyesinde yaşandı. Yaşanan saldırı sonrasında açıklama yapan The Berrien County Şerifi Paul Bailey iki sivil memurun hayatını kaybettiğini bir şerif yardımcısı ve bir sivilinde yaralandığını ifade etti. An itibari ile durumun kontrol altına alındığını belirten Bailey, saldırgan ile aralarında yaşanan çatışmada saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini söyledi. Durum kontrol altına alınmış olsada güvenlik tedbirlerine istinaden çevrede bulunan binalara giriş çıkışlarında durdurulduğunu açıklayan şerif, saldırının nedeni hakkında henüz bir bilgiye ulaşılamadığını ifade etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Michigan Valisi Rick Snyder ise yaşananlardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken, saldırıdan ektilenenler için kendisi gibi dua edilmesi isteğinde bulundu. Vali yaptığı açıklamada ölen iki kişinin icra memuru olduğunu saldırganın ise 44 yaşlarında bir erkek olduğunu ifade etti. Yapılan araştırmalar neticesinde saldırıyı düzenleyen kişinin Larry Darnell Gordon adlı mahkum olduğu öğrenildi. Saldırı ile ilgili soruşturmalar devam ediyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *