» 
»
 

ABD'de düşen uçakta 6 kişi hayatını kaybetti

ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşanan uçak kazasında 6 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Amerika,  bugün yaşanan bir uçak kazasıyla sarsıldı.  ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşanan uçak kazasında 6 kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.  Uçak kazaı ile ilgili olarak bilgi aktaran Price County Şerif Ofisi'nin yapmış olduğu açıklamada, Wisconsin'ın kuzey kesiminde bulunan Phillips kentinde Cessna tipi bir uçağın yere çakıldığı ve yaşanan uçak kazasında, uçakta bulunan 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Phillips kentinde düşen, Cessna tipi uçağın balıkçılık amaçlı bir gezi için Chicago'dan Kanada'ya doğru gitmekte olduğu aktarıldı.

Amerika’nın Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulundan yapılmış olan açıklamada, uçağın pilotu ve hava trafik kontrolörleri arasında hava durumu ile ilgili telsiz konuşmalarının geçtiği ve bu konuşmadan hemen sonra uçağın radardan kaybolduğu bilgisinin geçildiği öğrenildi. Bu dakikadan sonra yapılan ihbarlarda uçağın düştüğü haberleri gelmeye başladı.
Düşen uçağın enkazının, bir karayoluna çok yakın bir kesime düşmesinden dolayı, konusu geçen yolların kapatıldığı belirtiliyor.

Uçak kazası ile ilgili Şeriflik ofisi tarafından kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *