» 
»
 

ABD'de imam cinayetiyle ilgili bir şüpheli gözaltına alındı

ABD New York'ta Bangladeşli imam Maulama Akonjee ve onun yanındaki Thara Uddin namaz çıkışında kafalarından tabanca ile vurularak hayatını kaybetti. Cinayetin ardından başlatılan soruşturmada 35 yaşındaki bir kişi gözaltına alındı.

Polis kaynaklarından alındığı bildirilen bilgilere göre, New York'ta imam cinayeti olayı ile ilgili 35 yaşındaki bir kişi gözaltına alındı. Kişinin hangi suçtan dolayı gözaltına alındığı henüz açıklanmadı. Ülkedeki Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Clinton, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bir imamın ve onun arkadaşının öldürülmesinin üzücü bir olay olduğunu, Amerika'da çirkin eylemlerin yaşanmaması gerektiğini ifade etti.

New York Valisi Cuomo ve New York Belediye Başkanı Blasio da bu çirkin saldırıyı kınadıklarını belirttiler. İmam Maulama Akonjee ve yanındaki arkadaşı Thara Uddin cumartesi günü öğle namazını kıldıktan sonra kaldırımda yürürken kafalarına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanmışlardı. Yaralılardan Akonjee hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Uddin ise hastanenin yoğun bakım ünitesinde bir süre kaldıktan sonra akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği bilgisi alındı.

Olayın neden işlendiği ile ilgili yetkili makamlardan resmi bir açıklama yapılmaz iken, bölgedeki Müslümanlar, Müslümanlığa karşı bir nefret suçunun olduğunu söylediler. Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Trump'da Müslümanların bu söylemlerinin bu gibi olayları daha da tetiklediği ifadesinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *