» 
»
 

ABD’de kaybolan Türk kızı Esma’dan hala haber yok

Amerika’nın Levittown kentinde ikamet eden 17 yaşındaki Esma Donuk’tan 9 aydan bu yana haber alınamıyor. Esma’nın kaybolduğu dönemde aynı bölgede 3 kız için daha kayıp ilanı verildiği bildirildi.

Alınan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania Eyaleti’nde dünyaya gelen ve aynı zamanda Türk vatandaşı olan 17 yaşındaki Esma Donuk’ta 3 Ekim 2016 tarihinden bu yana haber alınamıyor. Sabah erken saatlerde evden çıkan Esma, Semra ve Mustafa Donuk çiftinin 5 çocuğundan biri. Uzun yıllardır ABD’de yaşamakta olan aile kızlarının bulunması ,.,n gerekli ilginin gösterilmediğini iddia ileri sürüyor.

Habertürk gazetesi muhabiri Melis İnce tarafından servis edilen habere göre, anne Semra Donuk, Esma’nın mutlu bir çocuk olduğu, evlerinde herhangi bir huzursuzluk olmadığı, kızının hem çalışıp hem okuduğu ifade ediliyor. Kızlarının bulunması için her yere başvuru yaptıklarını aktaran anne, FBI’la da irtibata geçtiğini ancak yeterli ilgiyi göremediklerini son çare olarak Esma’yı bulmak için artık özel dedektif tuttuklarını ifade etti.

Öte yandan kızının kaybolduğu dönemde, evlerinin bulunduğu bölgede 3 kayıp çocuk başvurusunun da kayda geçtiğini öğrendiklerini ifade eden anne bu çocuklardan Olivia Miller’ın polisler tarafından bulunup ailesine teslim edilirken, Pease 4 Ocak 2017 tarihinde yol kenarında ölü bulunduğunu aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *