» 
»
 

ABD’de korkunç tren kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD’de bir banliyö treni istasyona yaklaştığı anda raydan çıkarak yolcuların arasına daldı. Kazanın ardından tam bir can pazarı yaşanırken, 3 kişi hayatını kaybetti 100’den fazla kişi de yaralandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde bulunan Hoboken kentinde seyir halindeki bir banliyö treni yolcu almak için istasyona yaklaştığı sırada raydan çıkarak yolcuların arasına daldı. Kaza sonrasında büyük panik ve kargaşanın yaşandığı istasyonda birçok yolcu kazanın şiddetiyle ezilen vagonlarda sıkıştı. Korkunç kazada 3 kişi hayatını kaybederken 100’ün üzerinde kişi de hayatını kaybetti.

Yaralıların sevk edildiği hastanelerden biri olan Jersey City Tıp Merkezi'nden bir yetkili, kaza sonrasında 51 yaralının görev yaptığı hastaneye getirildiğini ifade ederek, bu yaralılardan üçünün hayati tehlikesinin bulunduğunu, bu hastalardan birinin ameliyatta, diğerinin ise yoğun bakımda olduğu kaydetti.

Kazaya şahit olan görgü tanıklarından biri, trenin istasyona yaklaşırken normalden daha hızlı olduğunu ifade ederek, hız kesme tümseğinin de trenin hızını düşürmesine yardımcı olamadığını belirtti. Başka bir görgü tanığı da kaza sonrasında trende bulunan kişilerin camları kırarak dışarı çıkmaya çalıştıklarını anlattı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *