» 
»
 

ABD’de sıcak saatler! Mahkumlar gardiyanları rehin aldı

ABD'ye bağlı Delaware eyaletinde bulunan bir hapishanede eylem yapan mahkumlar 4 hapishane görevlisini rehin alan aldı. Hapishane koşullarına dikkat çekmek için bu eylemi gerçekleştirdiği öğrenilen mahkumlarla görüşmelerin sürdüğü bildirildi.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Delaware eyaletinde bulunan James Vaughn Hapishanesinde yaşanan olayda mahkumlar hapishanede görevli bulunan 4 kişiyi rehin aldı.

Olayların meydana geldiği ve yaklaşık 100 mahkumun kaldığı ifade edilen C bölgesinde kalan mahkumların bazılarının tahliye edildiği güvenlik görevlileri ile çalışanları rehin alan mahkumlar arasındaki görüşmelerin devam etmekte olduğu kaydedildi.

İddialara göre News Journal in Wilmington gazetesine telefonla ulaşan mahkumlar, eylemlerine gerekçe olarak "hapishanedeki koşullar ile eğitim imkanlarının yetersizliğini" ve "Donald Trump'ın başkan olmasını" gösterdi.

Hapishanedeki koşulların iyileştirilmesi talebinde bulunan mahkumların eylemlerinin devam ettiğini bildiren yetkililer, görüşmelerin devam etmekte olduğunu bildirdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *