» 
»
 

ABD'de Şükran gününde silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı

ABD'nin Kentucky eyaletinde geleneksel Şükran Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakasında, izleyicilere ateş açılması sonucunda 2 kişi yaşamını yitirdi.

ABD'nin Kentucky eyaletinde düzenlenen Şükran Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakasında, izleyicilere açılan ateş sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti. Meydana gelen silahlı saldırıdan alınan bilgilere göre, Louisville kentinde Şükran Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Amerikan futbolu müsabakaları sırasında feci olay meydana geldi. Kimliği belirsiz kişiler tarafından açılan ateş sonucunda 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 4 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Olayı gören tanıklar toplamda 19 el ateş edildiğini fakat saldırgaların net olarak görülmediğini ifade etti. Lousville Belediye Başkanı Greg Fischer'in de olay yerine yakında bulunduğu ve silah seslerinin duyulması ile başkanın bölgeden uzaklaştırıldığı kaybedildi.

Yetkililer son cinatler ile birlikte 2016 yılında meydana gelen silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden kişi sayısının 106'yı bulduğunu bildirdi.

ABD'de her yıl Kasım ayının 4. perşembe günü, geleneksel hale gelen Şükran Günü olarak kutlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *