» 
»
 

ABD'de Trump protestoları: 224 kişi gözaltına alındı

ABD Başkanı Trump yemin töreninin ardından yüzbinlerce kadın tarafından yürüyüşle protesto edildi. Ülke genelindeki eylemlerde ise 224 kişi gözaltına alındı.

8 Kasım seçimlerinde ABD yeni başkanı seçilen ve 20 Ocak'ta ettiği yeminle başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump, seçim kampanyası boyunca kadınları aşağılayan bir üslup kullandığını öne süren yüzbinlerce kadın tarafından protesto edildi. Ülke genelinde düzenlenen "Kadınlar Yürüyüşü"ne katılım oldukça fazlaydı.

Amerika'daki kadınların ırkçı ve kadınları aşağılayan söylemleri olduğu iddiasıyla yeni ABD Başkanı Trump'ı protesto ettiği gösterilere ünlü isimler de katıldı. Ünlü kadın oyuncu ve şarkıcılar yaptıkları konuşmalarda Trump'ı ve onun söylemlerini eleştirdi.

224 kişi gözaltında

Başkent Washington'da ve New York'ta düzenlenen gösteriler sırasında ise 224 kişinin gözaltına alındığı bildirilirken 6 polis memurunun da hafif yaralandığı bilgisi alındı. Devir teslim törenini akamete uğratmak isteyen bir grubun taş ve benzeri maddeler atmak suretiyle polisleri yaralarken, birkaç caddede ciddi hasara neden oldukları vurgulandı.

New York'ta ise 5. caddede bulunan Trump Tower önündeki sivil itaatsizlik eylemine katılarak oturan eylemciler kelepçelenerek gözaltına alındı ve polis merkezine götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *