» 
»
 

ABD'deki yangın 10 can aldı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan yangınlarda 10 kişi yaşamını yitirdi.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan yangınlarda 10 kişi hayatını kaybetti. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde Pazar günü başlayan ve halâ kontrol altına alınamayan orman yangınlarında belirlemelere göre en az 10 kişi ölü, 2 kişi de yaralandı. Kontrol altına alınamayan yangınlarda bin 500'e yakın ev ve iş yerinde ciddi maddi hasarlar meydana geldi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, 20 bin kişinin güvenli gölgelere tahliye edildiği vurgulanarak, bölgedeki tatil köylerinin tamamen boşaltıldığı belirtildi. Kaliforniya Valisi Jerry Brown, Kuzey Kalifornia'nın Sonoma, Napa, Göl, Butte, Mendocino, Yuba ve Nevada kentlerinde olağanüstü durum ilan edildiğini aktardı. Gün batımının ardından yağmacılara karşı önlem alınması için sokağa çıkma yasağının uygulandığı belirtildi.

Vali Brown, yangınların kontrol altına alınamadığını, bölgede Oakland ve San Francisco kentlerine sürüklenen kalın siyah dumanların şehirlerin tamamen kapladığını dile getirdi. Bölgenin en büyük şehri Santa Rosa'daki iki hastane ise tedbir amaçlı tahliye edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *