» 
»
 

ABD’den Mısır’da bulunan vatandaşlarına önemli saldırı uyarısı!

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde görev yapan Kahire Büyükelçiliği, Mısır’da bulunan Amerikan vatandaşlarını bölgedeki ibadethanelerde terör saldırısı olabileceği konusunda uyardı.

Kahire Büyükelçiliği tarafından elçiliğin resmi internet sitesinde Mısır’da bulunan ABD vatandaşları için olası terör saldırısına karşı bir uyarı mesajı yer aldı. Mesajda bölgede bulunan Hristiyanlara ait ibadethanelere daha önceden düzenlenmiş olan saldırılarında altı çizilerek yine bu bölgelerde yeni saldırılar yapılabileceği hakkında uyarı yapıldı. Bu uyarı mesajı ile Mısır'da ikamet eden ABD vatandaşlarından dikkatli olmaları istendi.

Ülkede bulunan Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olarak görev yapan misyonunun da kendilerine verilecek olan yeni bir emre kadar Kahire el-Kubra dışında bulunan ibadethanelere gitmeyeceğinin  vurgusu yapıldı.

Daha önce 26 Mayıs'ta Mısır'ın Minya şehrinde  terör örgütü DEAŞ tarafından gerçekleştirilen ve 29 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıdan önce de ABD Büyükelçiliği vatandaşlarına uyarı göndermişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *