» 
»
 

ABD'li 97 şirketten ortak bildiri

Başkan Trump'ın 7 Müslüman ülkeye vize ve ülkeye giriş yasağının ardından ABD'de 97 şirket ortak bildiri yayınladı. İmzalanan bildiri temyiz mahkemesine sunuldu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz günlerde başlattığı 7 İslam ülkesine vize ve ülkeye giriş yasağının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. ABD kanunlarındaki ani değişimin ülke ekonomisine ve ABD'li firmalara zarar vereceğinin vurgulandığı ortak bir bildiri 97 şirketin imzasıyla yayınlandı.

ABD'nin en büyük şirketlerinden Google, Apple, Microsoft, Facebook, Twitter, Intel ve Netflix gibi şirket yöneticilerinin de imzaladığı bildiri ile Trump'ın uyguladığı vize yasağının ABD Anayasası2nı ve göçmenlik kanunlarını ihlal ettiği belirtilerek hukuki girişimde bulunuldu. San Francisco'da bulunan 9. Bölge Temyiz Mahkemesine sunulan bildirinin Trump'a karşı açılan bir dava olmadığı vurgulanırken, ortak bildirinin temyiz mahkemesinde dikkate alınmasını şirket yöneticilerinin talep ettikleri belirtildi.

Trump'ın vize yasağı, Seattle kenti Federal Yargıcı James Robert tarafından askıya alınınca, Adalet Bakanlığı yasağın tekrar yürürlüğe girmesi için Temyiz Mahkemesine başvurmuştu. Ancak San Francisco'daki mahkeme Adalet Bakanlığı'nın talebini reddetmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *