» 
»
 

ABD'li öğrenci Otto Warmbier öldü Kuzey Kore serbest bırakmıştı

Kuzey Kore'de 17 ay hapis yattıktan sonra koma giren ve bu haldeyken serbest bırakılan ABD'li üniversite öğrencisi Otto Warmbier yaşamını yitirdi.

Virginia Üniversitesi öğrencisi Otto Warmbier'in 22 yaşında yaşamını yitirdiği ifade edildi. Waermbier’in ölüm haberinin ailesi tarafından da doğrulandığı açılandı. Geçtiğimiz yıl mart ayında Kuzey Kore Yüksek Mahkemesi tarafından bir saat süren yargılamada, Warmbier 15 yıl ağır iş cezasına mahkum olmuş ve duruşmadan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmesinin ardından Fox News'a bir röportaj vererek olaylar hakkında açıklamalarda bulunan babası Fred Warmbier, oğlunun 1 yıldan daha uzun bir süredir komada kalarak yaşam mücadelesi verdiğini ve yaşanan bu süreçte Kuzey Kore’de konu ile ilgilenen yetkililerin oğlu Otto Warmbier’e çok kötü şekilde muamele yaptığını ve oğlunun terör suçlusu ilan edildiğini aktardı.

Otto Warmbier'in, gelen bilgilerde yemiş olduğu bir besin sonrasında gıda zehirlenmesi geçirerek daha sonrasında hastalanmaya başladığını, bunu ardında ise içmiş olduğu uyku haplarının oğlunu sonrası komaya soktuğunu belirtildi.

Warmbier'in ailesi, ET Cincinnati Tıp Merkezi Üniversitesinde yapmış olduğu açıklamada, oğullarının Kuzey Kore'de çok vahşice işkenceler gördüğünü, bu sonucun beklenmesinin aşikar olduğunu söylediler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *