» 
»
 

ABD’nin New Orleans kentinde kasırga felaketi: 25 yaralı

Amerika Birleşik Devletlerine bağlı New Orleans kentinde etkili olan kasırga hayatı durma noktasına getirdi. Kentte yaşanan felaket sebebi ile ilk belirlemelere göre 25 kişi yaralandı.

Yabancı haber kaynakları tarafından edinilen bilgilere göre, ABD’nin güney kesiminde bulunan Louisiana eyaletine bağlı New Orleans kentinde etkisini gösteren kasırga sebebi ile kentteki binalarda ve yollarda büyük hasara meydana geldi.

Elektrik direklerinin devrilmesine, araçların havada uçarak ters dönmesine, evlerin çatılarının uçmasına neden olan kasırgada ilk belirlemelere göre en az 25 kişi yaralandığı ifade edildi. Louisiana Valisi John Bel Edwards, Louisiana kentinde olağanüstü hal ilan etti.

Yaşanan felaketin boyutunu şimdiye kadar böyle büyük bir tahribat görmediğini ifade ederek anlatan Edwards, meydana gelen hasarın boyutunu gördüğünde yaralı sayısının daha yüksek olmamasından ve kimsenini hayatını kaybetmemesinde dolayı şükrettiğini kaydetti. Kentte kasırga nedeniyle 50 bin kişi elektriksiz kaldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *