» 
»
 

ABD'nin ünlü havalimanı John F. Kennedy'de silah sesleri yükseldi

ABD'de bulunan John F. Kennedy'de silah sesleri geldiği ihbarı polisi alarma geçirdi. Güvenlik amaçlı boşaltılan havalimanın da herhangi bir kurşun izine rastlanmadı...

Alınan bilgilere göre silah seslerinin duyulduğu iddia edilen John F. Kennedy Havalimanı'nın 1 ve 8 numaralı terminalleri güvenlik amaçlı olarak polis ekiplerince boşaltıldı. İddiaya göre 911 numaralı acil yardım hattını arayan bir kişi 8 numaralı terminal de silah sesleri duyulduğunu ihbar etmişti. Bu ihbardan yaklaşık yarım sonra da THY'e ait bir uçağın bulunduğu 1 numaralı terminalde silah sesi duyulduğu ihbarı alındı.

İhbarları değerlendiren polis ve havalimanı yetkilileri olası bir tehlikeye karşı havalimanının ihbar yapılan terminallerini tedbir amaçlı boşalttı. Alınan önlemler doğrultusunda havalimanına ulaşımı sağlayan The Van Wyck Expressway otoyolu da trafik akışına kapatıldı.

Yolcular tarafından paylaşılan sosyal medya fotoğrafları alanda yaşanan paniği gözler önüne sererken, polis yetkilileri tarafından incelemelerin tamamlanması üzerine yapılan açıklamalarda, terminallerde silah kullanıldığını gösteren herhangi bir ize rastlanmadığı, yapılan ihbarın asılsız olduğu ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *