» 
»
 

ABD’ye ait askeri uçak Japonya’da denize çakıldı

ABD deniz kuvvetlerine ait askeri uçağın Okinawa açıklarında düştüğü ve kazada uçakta bulunan 5 mürettebatın yaralı olarak kurtulduğu bildirildi.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre V-22 Osprey tipi Amerikan Deniz Kuvvetleri askeri uçağının, Japonya'da bulunan Okinawa adası açıklarında denize henüz belirlenemeyen bir sebeple denize çakıldığı, uçakta bulunan 5 mürettebat yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi.

ABD Deniz Kuvvetlerinden etkilileri tarafından konuya ilişkin yapıla açıklamaya göre, hem uçak hem de helikopter özelliklerine sahip ve "Balık Kartalı" olarak adı verilen V-22 Osprey tipi askeri uçağın, Japonya'nın güneybatısında bulunan Okinawa adası yakınlarında denize düştüğü kaydedildi.

Açıklamaya göre yaralı olarak kurtarıldığı ifade edilen 5 mürettebatın, Kadena Hava Üssü'nden Camp Foster'da bulunan ABD Deniz Hastanesi'ne götürüldüğü de alınan bilgiler arasında. Kyodo ajansının tarafından servis edilen haberine göre de Japonya Kabine Baş Sekreteri Yoşihide Suga, kazanın neden olduğunun belirlenmesi için geçen süre içerisinde V-22 Osprey tipi uçalar için uçuş yasağı getirildiği öğrenildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *