» 
»
 

ABD’ye uçakla seyahat edeceklere önemli uyarı

ABD tarafından güvenlik tedbirleri altında alınan yeni bir kararla aralarında İstanbul'un da bulunduğu, sekiz ülkedeki 10 hava limanından ABD'ye seyahat edecek olan kişiler binecekleri uçakların yolcu kabinine boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak.

Türk Hava Yolları tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada yalnızca ABD varışlı seferlerde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmamasının yasaklandığı açıklandı.

Bu açıklama akıllarda önemli soru işaretleri bırakıyor. Maddi değeri oldukça yüksek olan bu cihazların bavula konularak uçağın alt kısmındaki bagaja verilecek olması, akıllara hırsızlık riskini getiriyor. Bilhassa elde edilen verilere göre ABD'deki bavul hırsızlığı oranının yüksek olması, yolcuları bekleyen büyük tehlikeyi ortaya koyuyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Dışişleri Bakanlığının ise Amerikan medyasına, elçiliklerin ilgili havayolları şirketlerini bilgilendirmeye başladığını açıkladığı duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *