» 
»
 

Abisinin kayın pederini öldüren 17 yaşındaki gence 47 yıl hapis!

Adana'da ailevi sorunlar nedeniyle çıkan kavgada, abisinin kayın pederini silah ile ateş ederek öldüren genç oğlana, kasten adam öldürme, teşebbüs ve mala zarar vermekten ötürü hapis cezası verildi. Yaşı küçük olması nedeniyle ceza 47 yıla indirildi.

21 yaşındaki Yavuz Nazar ve 19 yaşındaki Arzu Nazar 2 yıl önce evlendi. Yaklaşık 5 ay önce şiddetli geçimsizlik sebebi ile 38 yaşındaki babası Ali Sadıklı’nın evine taşındı. Edinilen bilgilere göre Nazar ve Sadıklı ailesi arasında husumet başladı. 27 Nisan tarihinde Seyhan İlçesi ATİKOP Toptancılar sitesinde bulunan bir bankada Yavuz Nazar ve Ali Sadıklı karşılaştı. Tartışmaya başlayan ikiliden Yavuz Nazar, bıçak ile Ali Sadıklı’yı yaraladı.

Bir süre sonra yaralanan kayın peder, yardıma akrabaları Ahmet (70), Özdemir (30) ve Aydemir Sadıklı’yı (34) çağırırken Yavuz Nazar da kardeşi N.H (17), abisi Oğuz (29) ve babası Ziya Nazar’ı (67) olay yerine çağırdı.

Çağırılan akrabalar olay yerine geldiğinde silahlı çatı??ma başladı. Aydemir Sadıklı, Ziya Nazar’a ateş açtığı sırada babasının yaralandığını gören N.H. elindeki silah ile Ali, Aydemir ve Özdemir Sadıklı’yı belirli yerlerinden vurarak yaraladı. Hastaneye götürülen Ali Sadıklı yolda hayatını kaybederken, Yavuz Nazar ve kardeşi N.H. tutuklandı.

Savcının kararlarına göre Ahmet, Özdemir ve Aydemir Sadıklı silahla yaralamadan 6 yıla kadar, Oğuz, Ziya ve Yavuz Nazar ise kasten öldürme suçundan ömür boyu, mala zarar verme ve kasten öldürmeye teşebbüsten 37 yıl ceza aldılar. Ali Sadıklı’nın ölümünden sorumlu olan H.N. mala zarar verme, kasten öldürme ve teşebbüs suçundan yaşının küçük olması sebebi ile 47 yıl hapis cezası aldı. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *