» 
»
 

Acil durum anahtarını keşfeden hırsızlar onlarca aracı çaldı!

Araba hırsızları 3. yedek anahtarı keşfetti! Sıfır araç aldığınızda sizlere iki anahtar verilir. Genellikle de birini kullanır diğerini yedek anahtar olarak saklarsınız. Ancak son günlerde hırsızlar pahalı bir model aracın 3. anahtarını keşfettiler.

ATV'de yer alan habere göre araba hırsızları 3. Yedek anahtarı keşfetti! Aman dikkat! Sıfır araç aldığınızda sizlere iki anahtar verilir. Genellikle de birini kullanır diğerini yedek anahtar olarak saklarsınız. Ancak son günlerde pahalı bir model aracın 3. Yedek anahtarını keşfeden hırsızlar araçları çalmaya başladı.

Lüks marka bir otomobilin, 3. Yedek anahtarından aslında ne bayilerin ne de alıcıların haberi yoktu. Ancak son günlerde aynı marka otomobilden onlarcası çalınınca herkes şaşırdı. Nasıl olur da değeri yüzbinlerle ifade edilen böyle güvenli bir araç çalınabilirdi.

Oto hırsızları sınır tanımıyor. Arabalarınızı sizden daha iyi tanıyor. Lüks marka otomobilin kullanmaz kılavuzunda aslında sizlere üçüncü bir acil durum anahtarı verildiği yazıyor ancak kimse bu anahtarın varlığından bile haberdar değil. Hatta aracı satan bayi bile!

İşte bu durumu fırsat bilen araba hırsızları, aslında torpido gözünde saklı olan 3. Acil durum anahtarı varlığını keşfederek İstanbul’da onlarca aracı çaldılar ve kimse de ne olduğunu anlamadı. Hırsızlar camı kırarak girdikleri araçların torpido gözünde bulunan yedek anahtarı kullanarak araçları çaldılar.

Şimdi herkes otomobillerinin torpido gözünde yedek anahtar olup olmadığını araştırıyor. Kullanma kılavuzunda üçüncü bir acil durum anahtarı olduğu yazıyorsa mutlaka bayinize danışın ya da en iyisi kendiniz aracınızı şöyle dipli köşeli bir arayın...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *