Acil durumlar için Pronet Panik Butonu devrede!

Android ve iPhone cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen Pronet Panik Butonu uygulaması sayesinde, acil bir durumda lokasyon bilgileri belirlenen iki kişiye gönderilecek ve yardım istenebilecek.

Günümüzde malesef ki acil durumlar ile çok sık karşılaşılıyor. Özellikle kadına yönelik şiddet olaylarının, hırsızlık olaylarının sıklıkla yaşandığı şu dönemlerde herkesin bir acil çağrıda bulunması gerekiyor. Ancak her yeni bir günde nelerle karşılaşılacağı tahmin bile edilemezken, çaresiz anlarda ve konuşamayacağınız bir ortamda iseniz, SOS çığlıkları atamıyor iseniz, bu uygulama o esnada devreye girecek ve sizi çıkmazdan kurtarabilecek. Yeni uygulama olan Pronet Panik Butonu, hem Android hem de iPhone cihazlar için devreye girmiş durumda.

Kullanıcılarına ücretsiz indirme imkânı sunan Pronet Panik Butonu uygulaması üreticisi, dışarıda, seyahatte belki de evde her ne zaman ihtiyaç duyulursa sadece tek bir nokunuş ile yakınlarınızdan yardım almanıza yardımcı olacaktır. Google Play'dan veya App Store'dan akıllı cep telefonlara indirilebilen bu yardımcı uygulama çok açık ve net bir arayüze sahip. Sadece cep telefonunuzdan uygulamaya girip, "Panik" butonuna tıklıyorsunuz ve seçtiğiniz iki kişiyi işaretliyorsunuz. Bu şekilde belirlediğiniz iki kişiye lokasyonunuz gidecek ve sizin yardıma ihtiyacın olduğunuz zamanlarda birileri sizin için çoktan yola çıkmış olacak.

Uygulamayı kullanan kişilerin herhangi bir Pronet abonesi üyeliğine ihtiyacı yok. Acil durumda Pronet abonesi olmaksızın herkesin kullanımına açık olan bu uygulamada, eğer Pronet abonesi olur iseniz, bu uygulama sizin bir adım daha ileriye gitmenize yardımcı olacak. Uygulamaya kayıtlı kişilere konum, mesaj gönderebilir, hatta Alarm Haber Alma Merkezi, tehlike anında belirlenen kişilere telefon ile durum bilgisi veriyor. Tehlikenin boyutuna göre gerekirse eğer itfaiye, polis veya ambulansı yönlendirerek takibi elden bırakmıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *