» 
»
 

Acil servise yapılan başvuru nedenleri güldürüyor

Acil servislere yapılan bilinçsiz başvuru sebepleri güldürüyor. Fıkralara bile konu olabilecek başvuru nedenleri olduğunu belirten yetkililer gelin adayı bulmak için bile başvuru yapmaya gelenler olduğunu dile getirdi.

Acil Tıp Uzmanları Derneği Genel Müdürü ve aynı zamanda Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nın öğretim üyesi olan Profesör Dr. Mehmet Gül, AA muhabiri ile yaptığı konuşmada, ciddi ve acil vakalara zamanında müdahale yapılabilmesi için herkesin bilinçli başvuru yapması gerektiğini belirtti. Bir kişinin ayda toplam 28 kere başvuru yapmasının, geçen yıl 130 milyon başvuru yapmasının büyük sıkıntı yarattığını belirten Gül, insan hayatı için büyük önem arz eden acil servisin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiği çağrısını yaptı.

Fıkralara konu olabilecek kadar komik başvuru sebeplerinin olduğunu vurgulayan Gül, gelin adayı bulmaya gelenin, gözündeki kırışıklığı gidermek için başvuranın, hatta oruç olduğu için serumun içine vitamin katılmasını istemeyen bile olduğunu belirtti. Bir defasında orta yaşlarda olan üç kadına ‘hanginiz hastasınız?’ diye sorduğumda ilk başta birbirlerine bakıp birinin sedyeye yattığını, ardından hiçbir hastalığı olmadığını ve oğluna sağlık sektöründe kız aramak için geldiğini belirten olduğunu dile getiren doktor büyük şaşkınlık yaşadığını belirtti.

Profesör Doktor Mehmet Gül, tatile gitmeden önce tansiyon baktıran hastanın olduğunu, vücudunda leke olup kanserden şüphelendiğinden gelen olduğunu, hatta genç bir kadının yeni aldığı kozmetik ürününün cildinde hasara yol açtığı için ‘kullanmayın‘ denmesine rağmen mecbur olduğunu dile getirerek kullanmaya devam ettiğini vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *