» 
 

Açlık ve Yoksulluk sınırı rakamları açıklandı

Türk-İş açlık ve yoksulluk rakamlarını açıkladı. Türk-İş Raporuna göre mart ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 480 lira olurken, yoksuluk sınırı ise 4 bin 823 lira oldu.

Türk-İş Kurumu’nun çalışanların gerek geçim koşulları, gerekse temel ihtiyaç maddelerindeki fiyatlarındaki dalgalanmaları aile bütçesine nasıl yansıdığını belirlediği “açlık ve yoksulluk sınırı araştırması’nın mart ayı raporunu açıkladı. Yapılan araştırmanın raporuna göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için yaptığı harcamaların genel tutarı olan “açlık sınırı” bin 480 lira 76 kuruş olurken, giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve gıda gibi ihtiyaçlar için harcanması gereken “yoksulluk sınırı” ise 4 bin 823 lira 31 kuruş oldu. Raporda Ankara’da yaşayan 4 kişilik bir ailenin asgari harcama tutarı ise bir öncesi aya göre 1.44 geriledi.

YUMURTA VE BALIK FİYATLARI GERİLEDİ

Türk-İş raporuna göre süt, yoğurt, peynir fiyatlarında önemli bir değişiklik olmazken, kuşbaşı, kıyma, tavuk, et, sakatat ve bakliyat fiyatları geçen aya göre aynı kaldı. Balık ve yumurta fiyatları geriledi. En önemli fiyat değişikliği ise yaş sebze ve meyve fiyatlarında görüldü. Yaş sebze ve meyve fiyatları düştü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *