Farkonda
Farkonda
» 
 

Acun Ilıcalı FETÖ’cü iddialarına sert yanıt verdi

Bir süredir kendisine yöneltilen FETÖ’cü iddialarına ünlü medya patronu Acun Ilıcalı’dan sert yanıt geldi. Ilıcalı “Aklıevvel ve fitnecilere cevabım” başlıklı bir açıklama yaptı.

Pek çok yarışma programı ile ekranların ünlü ismi Acun Ilıcalı FETÖ’cü iddialarına oldukça sert bir yanıt verdi. "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmacılarından birinci olan Atalay Demirci'nin FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması ve finalde elenen isim Hakan Erdoğan'ın gözaltına alınmasının ardından hakkında çıkan iddialara bir süredir sessiz kalan Ilıcalı sonunda sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabı üzerinden hakkındaki iddialara yanıt veren Ilıcalı Acun Medya olarak vatan haini FETÖ karşısındaki duruşlarının belli olduğunu ifade eden Ilıcalı, hayatının hiçbir döneminde söz konusu örgütün lideri ile bir araya gelmediğini belirterek “Geçmişte ve bugün bu terör örgütüyle mücadeleyi yapan devlet büyüklerimize, söz konusu fitnecinin de aralarında bulunduğu güruhun saldırı ve hakaretlerine rağmen, verdiğimiz destek kamuoyunun malumu. Bu açık gerçekler ortadayken, mevcut konjonktürden yararlanmak umuduyla, gerçek karakterlerini ortaya çıkararak iftira ve fitne peşinde koşan aklıevveller, içinden geçtiğimiz zor dönemlerin bir klasiğidir” ifadelerini kullandı.

Kendisi hakkında iddialarda bulunan bir köşe yazarını da hedef alan Acun Ilıcalı, “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında yarışmış olan iki yarışmacının FETÖ’cü çıkmaları üzerinde hakkında konuşulanları da yanıtladı. 11 yılda yarışmalarında 6 bin yarışmacının olduğunu ve bunlardan ikisinin FETÖ zanlısı çıktığını belirten Ilıcalı, bu yüzden yarışmaları töhmet altında bıraktıklarını belirtti. Ayrıca Ilıcalı açıklamasında “fitneci” olarak nitelendirdiği kişi ile ilgili de şu ifadelere yer verdi. “İşin komik tarafı söz konusu fitneci, düne kadar FETÖ iftiralarının peşinden giderek, yazılarıyla bu karanlık örgütün her türlü iftirasını sahiplenirdi. Şimdi de, darbe girişimiyle uykusundan uyanarak, kirli geçmişini unutturmak için ‘en iyi savunma hücumdur’u oynuyor.”

Milletin kendisini de fitneci iftiracıları da iyi bildiğini ifade eden Ilıcalı, “çamur at izi kalsın” taktiğinin bu yüzden tutmayacağını dile getirdi. Ilıcalı “Ama o dahiyane (!) araştırma önerisi, darbe gecesine kadar FETÖ projelerine her türlü desteği veren aklıevvel, fitneci köşe yazarlarını da kapsarsa kendisine kefil bulmakta zorlanabilir.” dedi.

İşte Acun Ilıcalı'nın paylaşımı..

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *