» 
»
 

Adalet Bakanlığı 2371 kadrolu ve sözleşmeli personel alımı yapacak

Sözleşmeli ve kadrolu zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı istihdam edilmek üzere Adalet Bakanlığı 2 bin 371 personel alımı yapacak.

Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılan personel alım ilanına göre, 2 bin 161’i sözleşmeli, 210’u kadrolu olmak üzere toplam 2371 personele istihdam sağlanacak. Adalet Bakanlığı personel alım şartları arasında lisans mezunlarının 2016 KPSS’den KPSS3 puan türünde, önlisans mezunlarının 2014 yılı KPSS’den KPSS93 puan türünde, ortaöğretim mezunlarının ise 2014 KPSS’den KPSS94 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekiyor.

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri 22 Ağustos-5 Eylül tarihleri arası olarak belirlendi. Zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için adaylar bu tarihler arasında başvuru yapacak. Ancak zabıt katipliği için 1 Ekim Cumartesi günü uygulamalı sınav yapılacak. Tüm kadrolara sözlü sınav tarihi ise 24 Ekim 2016 günü olarak belirlendi.

Zabıt katipliği, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için detaylı başvuru şartları internet sitesinden yayınlandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/2016/agustos/tasra/ilan.htm adresinden detaylı bilgileri öğrenebilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *