» 
»
 

Adalet Bakanlığı ABD'ye 2. yazı göndererek Fetullah Gülen’in tutuklanmasını talep etti

FETÖ darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen’in iadesi için Amerika Birleşik Devletleri ile görüşmelerini sürdüren hükümet, bu sefer tutuklama talep etti. Amerika’nın Pennysylvania eyaletinde yaşayan Gülen’in iadesi için Adalet Bakanlığı Amerika’ya gönderdiği yazıda tutuklanmasını talep etti.

Başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi sonrasında Fetullah Gülen'in iadesini isteyen hükümetten kanıt isteyen ABD’ye, kanıtlar, savcılık ifadelerinden elde edilen delillerle birlikte gönderilmiş, ABD de buna karşılık incelemenin devam ettiğini bildirmişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada terörist başı Fetullah Gülen’in ifadesinin alınarak acilen tutuklanması için Amerika’ya ikinci bir yazı gönderildiğini belirtti.

ABD’ye gönderilen ilk yazı sonrasında Gülen’in acilen tutuklanmasının nedenlerinin de yer aldığı ikinci yazının gönderildiğini belirten Bozdağ, ilk yazıda “neden acildir” şeklinde sorular sorulduğunu, kendilerinin de buna istinaden darbe teşebbüsünde Fetullah Gülen’in parmağı olduğunu ve buna dair ifadelerin yazıda belirtildiğini ifade etti. Üçüncü bir ülkeye kaçma ihtimaline karşı acilen tutuklanması gerektiğine dair yazıyı gönderdiklerini ifade eden Bozdağ, Gülen’i iade edeceklerini umduğunu bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *