Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman?

Kamuda personel alımları devam ediyor. Adalet Bakanlığı toplamda 3 bin 721 personel alımı yapmak için düğmeye bastı. Peki Adalet Bakanlığı personel alımı şartları neler? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı boşalan kadroların yerine personel alımına devam ediyor. Adalet Bakanlığı toplamda 3 bin 721 personel alımı yapacak. Bunlardan 3 bin 258'i ise infaz koruma memuru olarak alınacak. Adalet Bakanlığı personel alımı tarihi ise 19 Eylül günü başlayacak. Başvurular ise 27 Eylül Salı günü sona erecek. Adalet Bakanlığı başvuru şartları ve hangi bölümlere personel alınacağı da büyük merak konusu oldu.

Adalet Bakanlığı toplamda 3 bin 258 infaz ve koruma memuru, 63 sağlık personeli, 201 büro personeli, 49 teknisyen, 15 kaloriferci, 14 aşçı, 121 şoför olmak üzere toplamda 3.721 personel alınmış olacak. Personel alımı için lisans mezunları KPSS 2016, önlisans ve ortaöğretim için KPSS 2014 puanlarından en az 70 alıp başvuruda bulunanların arasından en yüksek puandan başlayacak.

Sözleşmeli pozisyonlara yerleşebilmek için gerekli şartlar ise, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahum bulunmamak, askerlik ile ilgisi bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, KPSS'den en az 70 puan almak, sınavın son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş olmak, Sağlık Bakanlığı'na bağlı olan devlet hastanelerinden birinden sağlık kurulu raporu almak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *