» 
»
 

Adalet Bakanlığı tarafından 2 bin 750 hakim ve savcı alınacak

Adalet Bakanlığı 2 bin 750 hakim ve savcı alacağını duyurdu. Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre 2 bin hakim ve savcı ile 750 avukat mesleğinden gelen hakim ve savcı alınacak

Adalet Bakanlığı tarafından 2 bin 750 hakim ve savcı alınacak. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017 dönemi dahilinde alımların ihtiyaç dahilinde yapılacağı bilgisi verildi. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak hakim ve savcı alımlarıyla ilgili olarak yazılı sınav ve mülakatlar yapılacak. 9 ile 5 kadrolara yapılacak alımda 2 bin adli yargı hakim ve savcı ile 750 kişi de avukatlık mesleğinden gelen adli yargı hakim ve savcı adayı olacakları belirtildi.

Yazılı yapılacak sınavın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından yapılacağı açıklandı. Sınav 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Ankara'da yapılacak. Sınavın başlama saati ise 10.00 olarak açıklandı.

Adli yargı ve Adli Yargı-Avukat sınavlarına çok sayıda adayın katılacağı tahmin ediliyor. Sınavın saat 11.00'de başlayacağı bildirildi. Adaylara sınavın başlama saatinden en az 15 dakika önce sınav yerinde bulunmaları konusunda uyarı da bulunuldu. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *