» 
»
 

Adana'da 14 terörist gözaltına alındı

Adana'da terörist olduğu sanılan 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/DHKP-C ile ilgili paylaşımlarda bulundukları belirlendi.

Adana'da terörist örgüte üye olduğu sanılan 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK/DHKP-C örgütlerini destekleyen ve öven paylaşımlar yaptıkları belirlendi. Bu kişilere yapılan operasyonlar sonucu 14 kişi gözaltına alınırken sosyal medya hesapları da durduruldu. Sosyal merda hesaplarından terör örgütleri PKK ve DHKP-C'yi destekleyen paylaşımlarda bulunan 14 kişinin aynı zamanda örgüt faaliyetlerine de katıldıkları tespit edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri bu kişilerin adres ve mekanlarına eş zamanlı baskınlar düzenledi. Sabahın ilk ışıklarında başlayan baskınlar ve operasyonlar Asayiş, Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince yürütüldü.

Operasyonlara katılan polis merkezi ekipleri de KOM ekiplerine destek vererek eş zamanlı baskın sonucu teröristlerin kaçması önlenmiş oldu. Adreslerine yapılan baskınlar sonucunda Ankara Emniyet Müdürlüğü (TEM) Terörle mücadele ekipleri 14 kişiyi kıskıvrak gözaltına alırken, evlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda Terör örgütüne ait belge ve dökünlar ele geçirildi. Dijital malzemelerin de bulunduğu aramalarda polis malzemelerin tamamına el koyarak işlem yaptı. Gözaltına alınan şüpheli 14 kişi sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yasa dışı sol örgütlere üyeliklerinin de olduğu tahmin edilen şüphelilerin mahallelerine zırhlı araçlarla giden polis ekipleri giriş ve çıkışları tuttu. Uzun namlulu silahlarla güvenliği üst düzeye çıkaran polis ekipleri mahallede ve evlerde aranmadık yer bırakmadı. Gerçekleşen şafak vakti operasyonlarında TEM ekipleri daha öncede hazırlıklarını yaparak önlemlerini aldı. Evlerinde kıskıvrak yakaladığı şahıslar Aldi Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirildi. Diğer yandan 6 kişinin firar ettiği açıklanırken, o kişiler içinde yakalama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Polis ekipleri diğer illerde de geniş çaplı araştırmasını sürdürüyor ve sosyal medya hesaplarını takibe alıyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *