» 
»
 

Adana'da 3 tarım işçisi yanarak can verdi

Adana'nın Karaisalı İlçesinde 3 tarım işçisi, kaldıkları konteynırda yangın çıkması sonucunda yanarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Adana'nın Karaisalı İlçesinde üç tarım işçinin kaldığı konteynırın alev alması sonucunda meydana gelen yangında işçiler yanarak yaşamını yitirdi. Olaydan alınan bilgilere göre, Karaisalı'ya bağlı Kırıklar Mahallesi'nde tarım işçileri Cafer Tayyar, Derviş Yılmaz ve ismi belirlenemeyen bir kişi, tarlada çalıştıktan sonra kaldıkları konteynırda sobayı yakıp yattılar. Bir süre sonra sobadan sıçrayan közlerin etrafta alev almasından dolayı konteynır alev aldı. 3 işçi alevlere uykuda teslim oldu. Etrafta kimsenin olmamasından dolayı, yangın kısa süre içerisinde büyüdü ve yangında 3 işçi hayatını kaybetti.

Sabaha karşı tarla sahibinin olay yerine gelmesi ve ağaçlara sıçrayan yangını fark etmesi üzerine olay yerine itfaiye çağırdı. İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışması yaptığı sırada olay yerinde 3 ceset buldu. Adeta küle dönen cesetlerde ilk önce kimlik tespiti yapılamadı. Tarla sahibinin tarlada iki kişinin çalıştığını söylemesi iki işçi ve bir hayvanın yanmış olma ihtimalini işaret etti.

Ancak yanan üçüncü cesedin de bir insana ait olduğu anlaşıldı. 3. şahsın kimliği henüz belirlenemezken, bu kişinin arkadaşlarına yardım etmek maksadıyla başka bir tarım işçinin geldiği ihtimali üzerinde duruluyor. Cesetlerin hangi isme ait olduğu ise ailelerinden alınan DNA örneklerinin ardından belirlenecek. Olayla ilgili jandarmanın incelemesi sürüyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *