» 
»
 

Adana’da bir aracın yakıt deposunda 30 kilo esrar ele geçirildi

Adana’da polis ekipleri, piyasa değeri 750 bin lira olan ve bir otomobilin yakıt deposunda zulalanmış halde bulunan 30 kilo esrar ele geçirdi.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, esrar sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı. Güneydoğu illerinden alınarak sokak satıcıları (torbacı) vasıtasıyla kent merkezinde piyasaya sürüleceği iddia edilen esrar maddesini ele geçirmek için çalışma başlattı.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunda pusu kuran polis ekipleri, söz konusu şüpheli aracı görünce durdurdu ve araçta arama başlattı. Yapılan aramada otomobilin içinde esrara rastlanmadı ancak bu sefer aramayı narkotik köpeği devraldı.

Narkotik köpeğinin arka koltuk altına tepki vermesi üzerine polisler koltuğu söktü ve koltuğun altında yakıt deposu olduğunun görülmesi üzerine depo boşaltıldı. İçinde benzin olduğu halde özel folyolarla sarılarak paketler halinde zulalanmış 30 kilo esrar ele geçirildi. Köpekle arama yapılma ihtimaline karşı benzin kokusu nedeniyle esrarın bulunamaması için böyle bir yöntem izlendiği tespit edildi.

Balık avlar gibi esrar paketlerini depodan tek tek çıkaran polis, otomobildeki iki kişiyi de gözaltına aldı. Yakıt deposunda ele geçirilen esrarın piyasa değerinin ise 750 lira civarında olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *