» 
»
 

Adana'da canlı bomba alarmı veren kişi öldüresiye dayak yedi

Adana merkezdeki Sabancı Camii'de cuma hutbesinin okunduğu sırada 33 yaşındaki Mahmut Kılıçarslan beline bağladığı barut ve bilyeler ile imamın mikrofonunu alıp arapça konuşan adamın üzerinden kablo sarktığını görenler canlı bomba diye kaçıştılar.

Adana Merkezdeki Sabancı Camii'nde korku dolu anlar yaşandı. Cuma namazında hoca, cuma hutbesi okuduğu sırada 33 yaşındaki Mahmut Kılıçarslan'ın hocanın yanına koşup, mikrofana sarılıp arapça konuşması ile cami cemaati neye uğradığını şaşırdı. Adamın üzerinde belinde bağlı bilyeleri ve yere sarkan kabloları gören vatandaşlar camiden nasıl kaçacağını bilemediler. Toplamda 28 bin 500 kapasitelik camide izdihama neden olan Mahmut Kılıçarslan'dan kimileri kaçarken, aralarından kimileri de bombacıya doğru yöneldiler.

Kısa süre içerisinde etkisiz hale getirilen Mahmut Kılıçarslan, tekmelerle yumruklarla dövüldü. O esnada camide bulunan polisler de linç edilmek üzere olan Mahmut Kılıçarslan'ı müdahalelerden kurtardılar. O esnada cami tahliye edildi. Cuma namazı yarıda bırakıldı ve kılınamadı.

Polislerin karakola götürdükleri canlı bomba alarmı veren ve cami cemaatine panik yaşatan Mahmut Kılıçarslan'ın üzerinde bir korse, bilyeler ve barut bulundu. Mahmut Kılıçarslan'ın düzenlediği bombanın sadece kendisine ve yakın çevresine zarar verebileceğini söylendi. Diyarbakır'ın Çermik İlçesine nüfus kaydı bulunan Arslan'ın ailesi tarafından arandığı da ortaya çıktı.

Camiden kaçarkenyaşanan izdiham sonucunda onlarca kişi fenalaştı. Sağlık ekiplerinin olay yerine intikal etmesi ile fenalaşanlara müdahaleler yapıldı. Bomba endişesi nedeniyle yüzlerce kişi cuma namazını kılamadan camiden ayrıldılar. Güvenlik güçlerinin camide ve çevresinde yaptıkları araştırmalarda hiçbir patlayıcı ile karşılaşılmadığı açıklandı. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *