» 
»
 

Adana'da çukura düşerek ölenlerle ilgili yeni bilgiler

Aladağ ilçesi'nde foseptik çukuruna düşerek ölen bir kadın ve kendisini kurtarmak isteyen 3 kişinin cenazeleri helikopterle Adana merkezindeki hastane morguna kaldırıldığı belirtildi.

Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşerek hayatını kaybeden kadın ile onu kurtarmaya çalışırken yaşamını yitiren 3 kişinin cenazeleri askeri helikopterle Adana merkezine getirilerek, otopsi işlemlerinin yapılması için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Aladağ İlçesine bağlı Meydan Yaylası'nda, foseptik çukuruna düşerek hayatını kaybeden Serpil Kurt isimli kadın ile onu kurtarmak isterken hayatlarını kaybeden Erol Karakuş, Cihat Cihan ve Harun Cihan'ın cenazeleri askeri helikopterle olayın yaşandığı bölgeden alınarak Adana Havalimanı'na getirildi. Buradan alınancCenazeler ambulanslarla otopsi işlemlerinin yapılması  için Adana Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Yakınlarının acı haberlerini alaranlar birbirlerinin acısını paylaştı.

Bayram için misafirliğe giden bir kadının, foseptik çukurunun üstünde oturuyorken bir anda kapağın kırılması sonucu içine düştü. Ev sahibi, kadını kurtarmak için içeri girince içerideki yoğun metan gazından dolayı dışarı çıkamadığı, bu olayı görüp yardıma koşan iki kişinin olayı görüp içeri girmesiyle ölü sayısı 4’e çıktı. Yoğun bir metan gazından ölenlerden birinin kardeşinin iple aşağı sarktıktan sonra nefes alamadığını söylemesiyle hemen dışarı çekilerek kurtarıldığı ifade edildi.  4 kişiyi kurtarmak için foseptik çukuruna girdikten sonra içerdeki gazdan dolayı nefes alamadığı için geri çıkan Hasan Karakuş’un jandarma ekipleri tarafından ifadesinin alındığı belirtildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *