» 
»
 

Adana'da hırsız 10 dakikada arabasıyla gidip gelip 6 tüpü çaldı

Kapısının önünde tüpler bulunan dükkanını öğle saatlerinde kilitleyerek giden tüpçünün 6 tüpünü bir hırsız dakikalar içinde arabasına atıp götürdü. Gidip gelip birkaç tüp götüren hırsız çevredekiler tarafından fark edildi ve polise bildirildi.

Adana’da meydana gelen hırsızlık olayında bir kişinin, iş yeri önüne konulan mutfak tüplerini 3 kez otomobiliyle gelip çalması saniye saniye kameralara yansıdı. Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre, Yahya Dalar dışarıda mutfak tüpleri bulunmasına rağmen öğle saatlerinde kapıyı kilitleyip iş yerinden ayrıldı. Bunu fırsat bilen beyaz otomobilli bir kişi, dükkanın önüne gelip bir süre bekleyip kapıyı da kontrol ettikten sonra 1 mutfak tüpünü alıp otomobile koyarak uzaklaştı. Şahıs bu olaydan sadece 3 dakika sonra otomobil ile geri gelerek bu kez de 2 mutfak tüpü alıp gitti. Şahıs 5 dakika sonra tekrar gelip 2 mutfak tüpünü daha otomobile koyarak dükkanın önünden uzaklaştı.

Bu arada, vatandaşlar olayı fark ederek dükkan sahibine haber verdi. Dükkan sahibi de çalınan 6 tüpünü çalan şahsın tekrar geleceğini düşünerek bir süre dükkan önünde bekledi ancak gelen olmadı.

Tüp hırsızının yaklaşık 25 dakika sonra dükkanın önünden otomobiliyle geçtiği fark edildi. Bu anlar ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Polis bu görüntülerden zanlının Kayhan Y. olduğunu belirledi. Polis zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada zanlı aynı otomobil ile Seyhan Mahallesi’nde görüldü. Polis kısa süren kovalamacanın ardından zanlıyı Havutlu Mahallesi’nde yakaladı. Zanlının daha önce de koyun hırsızlığı ve dolandırıcılık olaylarına karıştığı belirlendi.

Polise ifade vermeyen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *