» 
»
 

Adana'da okey cinayeti: Muhtar bir kişiyi vurarak öldürdü

Adana Seyhan'da muhtar, kendisine gösterge taşını göstermesine izin vermeyen kişiyi vurdu. Muhtarın okey oynarken tabancasıyla vurduğu kişi öldü, muhtar ise cinayetten tutuklandı.

Adana'nın Ceyhan ilçesi Altıkara Mahallesi'nde muhtar olan 64 yaşındaki Mehmet Demir okey oynadığı sırada masadaki oyunculardan 45 yaşındaki Talat Çelikel ile gösterge taşı yüzünden tartıştı. İddiaya göre gösterge taşını göstermesine izin vermeyen Çelikel ile tartışan muhtar oyundan çekilmek istedi ancak Çelikel iddiaya göre muhtara küfür etti.

Kahvehanedeki okey sırasında cinayet de bu sırada gerçekleşti. Çelikel'in kendisine küfür etmesine sinirlenen muhtar karşılık verdi ve kavga büyüdü. Kavga sırasında muhtara Çelikel'in kafa attığı iddia edilirken yere düşen muhtar ise silahını çıkardı ve tetiği çekti. Okey tartışması yüzünden vurulan Çelikel kaldırıldığı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Okey tartışması cinayeti sonrası muhtar gözaltına alınırken Talat Çelikel'in cenasezi adli tıp morguna kaldırıldı ve ardından da Ceyhan'da toprağa verildi. Altıkara Mahallesi Muhtarı Mehmet Demir'in emniyetteki ifadesinde vurduğu Talat Çelikel'in gösterge taşını göstermesine izin vermediğini, kendisi de bu nedenle oyunu bırakmak isteyince küfür ederek kafa attığını söylediği öğrenildi. Bu nedenle Çelikel'e ateş ettiğini söyleyen muhtarın pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Muhtar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *