» 
»
 

Adana'da pirana balığı korku saçtı!

Adana'nın Sarıçam İlçesinde bulunan baraj gölüne balık tutmak için giden dört arkadaştan biri olta ile yakaladığı pirana cinsi yırtıcı balığın saldırısına uğrayarak, çeşitli yerlerinden yaralandı ve hastanelik oldu.

31 yaşındaki Osman Demir, yanına üç arkadaşını alarak Adana'nın Sarıçam İlçesine bağlı olan Karaömerli Mahallesi'ndeki Seyhan Baraj Gölü'ne balık avlamaya gitti. Burada bir süre balık avlayan Osman Demir, göldeki çeşitli türdeki balıklardan yaklaşık 20 balık yakaladı. Sonra oltayı yeniden göle atan Demir, bir süre bekledikten sonra misinasının kuvvetle çekildiğini fark etti. Büyük bir balık yakalama heyecanı ile oltasını sudan çeken Demir, sudan çıkan balığı oltadaki iğneden çıkarırken bir anda balık elini ısırdı. Elinden yere düşen balık bu sefer de ayağını ısırdı. Çığlıkları üzerine yardıma koşan arkadaşları balığı su dolu kovaya koydu. Osman Demir ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü ve tetanos aşısı yapıldı.

Yetkililerin balığı incelemesi için atmadıklarını belirten Demir, kendi araştırmaları neticesinde balığın Kızıl Pirana cinsi bir balık olduğunu söyledi. Su içerisinde olmuş olsalar da sonuçların daha kötü olabileceğinin altını çizen Demir, barajda çocukların yüzdüğünü bu durum için araştırma yapılması gerektiğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *