» 
»
 

Adana'da serinlemek için suya giren genç sağ çıkamadı

Adana'nın Yüreğir İlçesinde Devlet Su İşleri'ne bağlı su kanalına serinlemek için giren 17 yaşındaki Ahmed Diyap serinlemek için girdiği kanaldan sağ çıkamadı. Gencin cansız bedeninin bulunması için kanalın suyu kesildi. Korkunç manzara ortaya çıktı

Alınan bilgiler doğrultusunda, Adana'nın Yüreğir İlçesi'e bağlı olan Ali Hocalı Mahallesi'nde korkunç olay meydana geldi. İddialara göre, ülkelerindeki iç savaşlardan kaçarak Türkiye topraklarına sığınan Suriyeli vatandaşlar, Adana'da yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Buraya üç sene önce gelip ailesi ile yerleşen Suriyeliler, geçimlerini tarlada çalışarak sağlıyorlar. Adana'da Diyap ailesinin 17 yaşındaki ferdi, Ahmet Diyap tarlada arkadaşları ile çalıştıktan sonra Devlet Su İşleri'ne (DSİ) bağlı olan sulama kanalına serinlemek için girdi. Onunla beraber arkadaşlarıda sıcaktan bunalıp sulama kanalına girdiler. Kısa bir süre yüzen gençlerden 17 yaşındaki Ahmed Diyap boğulma tehlikesi yaşamaya başladı. Arkadaşlarının fark etmesi üzerine müdahale edilmeye çalışan Ahmed Diyap bir süre sonra suyun içinde gözden kayboldu. Apar topar sudan çıkan gençler polis ekiplerine ihbarda bulundular.

Olay yerine gelen afad ve polis ekipleri sulama kanalının suyunu keserek suda boğulduğu tahmin edilen Ahmed Diyap için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Dalgıç polislerin arama kurtarma çalışmaları sırasında, Ahmed Diyap'ın olay yerine gelen aile yakınları sinir krizleri geçirdi. Ahmed Diyap'ın annesi Melike gözyaşları içinde ağıtlar yakarken, dalgıç polisler Ahmed Diyap'ın cansız bedenini çıkarttılar. Acil sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Ahmed Diyap çoktan boğularak yaşamını yitirmişti. Ahmed Diyap'ın babası Habip Diyap'ta olay yerinde sinir krizi geçirdi. Gencin cansız bedeni yerde yatarken, kardeşi Ali Diyap onun ölümüne inanmayarak kardeşinin kalbini kendisi dinlemek istedi. Önce eli ile sonrada kardeşinin göğüsüne başını yaslayıp kalp atışlarını duymak isteyen kardeş, kalbinin atmadığını öğrenince olduğu yere yıkıldı. Bir süre kardeşine sarılarak ağladı. Ahmed Diyap'ın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurulu morguna kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *