» 
»
 

Adana'da terör saldırısı düzenleyen teröristin kimliği belirlendi

Adana Valiliği'ne 24 Kasım tarihinde bombalı araçla terör saldırısı düzenleyen kadın teröristin kimliği tespit edildi.

Valilik binasına yönelik terör saldırısı gerçekleştiren bölücü terör örgütü üyesi kadın teröristin kimliği belirlendi. Öte yandan saldırıyı organize ettikleri ileri sürülen oto tamircisi polise ve savcılığa verdiği ifadede, saldırı sonrasında kadın teröristin çantasından bomba çıkararak kendisini de tehdit ettiğini iddia etti.

24 Kasım 2016 tarihinde 2 sivilin şehit olduğu ve 33 kişinin yaralandığı Adana VaValiliğine yönelik terör saldırısı ile ilgili soruşturma, TEM ekipleri tarafından çok yönlü olarak devam ediyor. Terör saldırısını valilik otoparkına bomba yüklü araç koyarak düzenledikleri iddia edilen kadın teröristin Ç.K. olduğu ve Suriye'ye kaçtığı tespit edildi.

Adana Valiliğine bombalı araç saldırısında bulunduktan sonra kaçtıkları iddia edilen kadın terörist Ç.K. ile kadın bombacıya yardım ettiği iddia edilen diğer kişileri yakalamak için polis çalışmalarını sürdürüyor. Valilik otoparkında 24 Kasım 2016 tarihinde bombalı araçla düzenlenen saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmiş ve 33 kişi ise yaralanmıştı.

Terör saldırısını bölücü terör örgütü PKK'nın yan kolu TAK üstlenmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *