Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Adana'da üniversite öğrencisini öldüren kiralık katil yakalandı

Mayıs ayında üniversite öğrencisi olan Kandemir Yaluk'u yazlık ve dükkan karşılığında öldürdüğü iddia edilen kiralık katil düzenlenen bir operasyonla yakalandı...

Adana'nın Çukurova ilçesi Mahfesığmaz mahallesinde bulunan bir apartmanın otoparkında 14 Mayıs akşamı meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre, üniversitede öğrenci olan Kandemir Yaluk, annesi Aysel Yaluk evlerine dönerken kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. İddialara göre Yaluk’un kız meselesi yüzünden öldürüldüğü duyumunu alan polis ekipleri cinayetle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

İlk olarak saldırganın kaçtığı arabanın plakası belirlendi. Yapılan detaylı incelemeler ve deliller neticesinde Kandemir Yaluk’un eski kız arkadaşı olduğu ileri sürülen S.Y.’nin yeni sevgilisi Muhammet Emin Kahraman’ın tarafından çevrede çıkan dedikodular yüzünden küçük düştüğü iddiaları sebebi ile cinayeti işlettiği tespit edildi. Güvenlik kameraları tarafından tespit edilen görüntülerde cinayetten bir gün önce azmettirici olduğu ileri sürülen Kahraman’ın olay mahaline gelerek inceleme yaptığı belirlendi ve sonrasında kiralık katili tutarak cinayeti işlettiği öğrenildi.

Cinayeti azmettirdiği ileri sürülen Ali Kahraman olaydan bir ay sonra yakalanarak cezaevine gönderilirken, 3 ay boyunca takibe alınan kiralık katil ise düzenlenen bir operasyonla Adana’nın Ceyhan ikamet eden sevgilisinin evine giderken yakalandı. Emniyetteki ilk sorgusunda cinayeti işlemesi karşılığında kendisine ev ve dükkan vadedildiğini anlatırken, cinayeti işlediğini de kabul etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *