» 
»
 

Adana'daki çöp eve zabıtalar müdahale etti

Adana'nın Seyhan İlçesinde, birçok vatandaştan şikayet alan zabıtalar alarma geçti. Şikayetler üzerine zabıta memurlarının gittiği 3 katlı evin 3 katının da çöp ile dolu olduğu görüldü. Olaya müdahale eden çöp ev sahibi Habip Bıyık karakola götürüldü

Adana'nın Seyhan İlçesinde ilginç bir olay yaşandı. Bir süredir gelen şikayetler doğrusunda zabıta memurları harekete geçti. Kağıt ve plastik dolu ancak kokudan etrafına yanaşılamayan çöp ev, temizlik görevlileri tarafından boşaltıldı. Polislere ve zabıta memurlarına evi boşalttırmamak için direnen Halil Bıyık polis merkezine götürüldü.

Seyhan'ın Gürselpaşa Mahallesi'nin 75372. Sokak 5 numaralı evinde yaşayan Halil Bıyık için, zabıta memurlarına bir süredir şikayet telefonları geliyordu. Mahalle sakinleri mahallelerindeki bu evden dolayı etrafın çok kötü koktuğunu ve herkesin rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. İhbarlar üzerine polis ve zabıta memurları şikayetçi olunan Halil Bıyık'ın evine gittiler.

Bıyık'ın 3 katlı evinde zabıta memurlarının kokudan dolayı güçlükle gerçekleştirdikleri incelemelerden sonra evin 3 katında da çöpler olduğu ve kötü kokular yaydığı tespit edildi. Bunun üzerine belediyeden temizlik ekiplerine haber verildi. Temizlik ekiplerinin evdeki çöpleri boşaltmaya başlaması ile ev sahibi Halil Bıyık, durumu engellemeye çalıştı. Polise ve zabıtalara karşı direnen Bıyık, elleri kelepçelenerek etkisiz hale getirildi.

Halil Bıyık, temizlik görevlilerinin tüm çöpleri poşetleyip kamyonete yüklemesi ile polislere ricada bulunup elleri serbest bırakılınca evde gizlice baca ve çinko altında saklamış olduğu paralarını topladı. Daha sonrasında yerdeki bıçağı almak isteyen Bıyık'a polis müdahale edip karakola götürdü. Çöp ev zabıtaların müdahalesi ile tamamen temizlenmiş oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *