» 
»
 

Adana'daki kan donduran cinayet 10 yıl sonra ortaya çıktı

Adana'da 10 yıl önce sevgilisi ile birlikte ansızın ortadan kaybolan Oğuzhan Ekinci'nin korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Korkunç cinayette sevgilisinin ağabeyleri tarafından işkence edilerek öldürülen genç öldürülerek üzerine beton dökülmüş.

Alınan bilgilere göre, Çağ Üniversitesi okuyan 27 yaşındaki Gülşen Y. Çukurova ilçesi, Güzelyalı Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı'nda bulunan bir kuaför dükkanın da çalışan 23 yaşındaki Oğuzhan Ekinci tanışıp sevgili oldu. Bir süre sonra evlilik kararı alan çift durumu ailelerine açıkladı ve siteme merasimi gerçekleşti ancak Güşlen'in ailesi kızlarının okuyacağını söyleyerek gelenleri geri çevirdi. Yaşanalar sonrasında iddialara göre Gülşen Y.'nin abileri genç kızı Ekici'yi öldürmekle tehdit ederek, Ekici'den uzak tutmaya çalıştı.

Bir süre aldığı tehditler yüzünden sevdiği adamdan uzak durak genç kız daha sonra yeniden görüşmeye başladı. Durumu öğrenen abileri onu başka bir şehre göndereceklerini söyledi ancak Ekici’yi sevdiğini söylemekte direnen kardeşlerini darp ettiler. Her şeye rağmen iki sevgilinin görüşmeye devam ettiğini öğrenen abi Cengiz Y. kız kardeşiyle görüşüp kuaför ile kendisinin de geleceği bir yerde görüşmek istediğini söyledi. Buluşacakları yere 7 arkadaşı ile beraber gelen abi Ekici’yi bir araca bindirerek Kemal D. isimli şahsın evine götürdü.

Burada 4 gün boyunca işkenceye maruz kalan Ekici, hala direnmesinin üzerine genç kızın abileri tarafından boğularak öldürüldü. Cesedi kilime saran zanlılar Mersi’nin Silifke ilçesinde bulunan Kızkalesi mevkiinde yüksek bir tepeye gömdüler. Üzerini toprak beton ve kayalarla kapatan zanlılar daha sonra oradan ayrıldı.

Kız kardeşlerine sevgilisini kouşup bıraktıklarını söyleyen ağabeyler, Ekici'nin annesinide uzun süre tehdit ettiler. Anlatılanlara inanmayan genç kız ortadan kaybolurken, korkudan oğlu için kayıp başvurusu bile yapamayan anne Fatma ekici, 1 yıl sonra olanları polise anlattı. İhbar üzerine kurulan özel bir ekiple soruşturma başlatan polis 11 kişiyi göz altına alırken asıl canlıların başka bir suçtan ceza evinde olduğunu tespit etti.

Yapılan soruşturma doğrultusunda genç adamın kmiklerine ulaşılırken, kaybolan genç kızın akibeti ile ilgili olarak sorgulamalar devam ediyor...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *