» 
»
 

Adana'daki Lunaparkta feci kaza: 11 kişi yaralandı

Adana'da bulunan Lunaparktaki asansör oyuncağın halatının kopması ile metrelerce yükseklikten bir anda yere çakıldı. O esnada adrenalin tutkunu 16 kişinin bindiği asansörün yere çakılması ile 11 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Adana'daki lunaparkta adrenalin oyuncağı asansörün bir anda halatının kopması ile feci olay meydana geldi. Metrelerde yükseklikten yere çakılan asansöre binen 16 kişiden 11'i çeşitli yerlerinden hafif derecede yaralandılar. Asansörün onlarca metreyi bulan yüksek bir noktadan yere çakılmış olmaması, olası bir facianın önüne geçmiş oldu. Meydana gelen olay Adana'nın merkez İlçesi Çukurova'nın Adnan Menderes Bulvarı'nda yer alan lunaparkta gece saatlerinde gerçekleşti.

İddialara göre lunaparkta yaklaşık 20 metre yükseklikte olan adrenalin tutkunu 16 kişi asansöre bindi. Asansörün yavaşça yükselmeye başladığı esnada nedeni henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı halat koptu ve asansör yere çakıldı. 2 metreyi bulan yükseklikten düşen asansör oyuncağındaki kişiler koruma koltukları ile oturdukları yerde kalakaldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine sağlık ve polis ekipleri olay yerine intikal etti. Sağlık ekipleri yaralıları ambulans ile çeşitli hastaneye götürdü. Yaralıların hafif derecede yara aldıkları ve hastaneden taburcu oldukları belirtildi. Öte yandan polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *