» 
»
 

Adliye personeli keşif yaptığı sırada patlayıcıyla saldırıya uğradı

Adana'da'nın Seyhan İlçesinde uyuşturucu davasına ilişkin keşif yapmakta olan adliye personeline yönelik el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlenmesi ile biri hakim olmak üzere 3 kişi hafif yaralandı.

Adana'nın Seyhan ilçesinde bulunan Hürriyet Mahallesi'nde, bir uyuşturucu davası ile ilgili keşif yapan adliye personeline, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi. Meydana gelen saldırıda, keşif ekibinde bulunan bir hakim ve iki kişi hafif şekilde yaralandı, personelin kullanmış olduğu araçta ise maddi hasar meydana geldi. Saldırının ardından bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda zırhlı araç ve polis ekibi sevk edildi. Güvenlik güçleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı ve polisler çelik yelek ile uzun namlulu silahlarla evlerin bahçelerinde ve çatılarında arama çalışmaları yaptı.

Uyuşturucu davası ile ilgili keşif yapmakta olan görev başındaki biri hakim olmak üzere 3 kişinin el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulmasının sonrasında, olay yerine gelen güvenlik güçleri olay yeri incelemede bulundu ve olay yakınlarında da geniş çaplı aramalar yapıldı. Ardından İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de olay yerine gelerek bölgede incelemelerde bulundu. Uyuşturucu davasına ilişkin keşifte olan adliye personellerine saldırı düzenleyen ve kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ettiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *