» 
»
 

Afganistan'da intihar saldırısı! 30 ölü, 50 yaralı var

Afganistan'ın başkenti Kabil'de polis akademisi öğrencilerini taşıyan otobüslerin olduğu konvoya düzenlenen saldırıda 30 kişi hayatını kaybederken, en az 50 kişininde yaralandığı bildirildi. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor...

Kabil üzücü bir terör saldırısı haberi ile başladı. Başbakanlık yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; mezuniyet töreninden dönen polis akademisi öğrencilerini taşıyan otobüslerin bulunduğu konvoya terör örgütü tarafından düzenlenen intihar saldırısının ardından yapılan ilk açıklamalara göre 40 polis akademisi öğrencisinin hayatını kaybettiği, en az 50 kişininde yaralandığı öğrenildi. İki ayrı noktada patlama meydana gelen bölgede bombanın türünün ne olduğu henüz belirlenemedi. Uluslararası haber ajanslarına göre saldırıyı Taliban’ın üstlendiği belirtiliyor.

Başbakanlık yetkililerinin saldırının ardından yaptığı açıklamada yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını dile getirerek, olayda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralı olan vatandaşlara şifa yakınlarını kaybedenlere ise başsağlığı dilediklerini ifade etti.

Afganistan'da barışın ve huzurun sağlanması adına yapılan çalışmaları sekteye uğratmak adına düzlendiği düşünülen bu acımasız saldırının asıl hedefe ulaşmak açısından bir engel olamayacağının belirtildiği açıklamada, Afgan Hükümetinin bu konudaki istikrarlarına inandıklarını ve Türkiye'nin bu zorlu mücadelede gösterilen çabalarda kardeş olarak kabul edilen Afgan halkı ve Hükümetine desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *