» 
»
 

Afrika ülkesi Moritanya FETÖ okullarını TMV'ye devredecek

Yaklaşık 1500 öğrencinin öğrenim görmekte olduğu Batı Afrika ülkesi Moritanya'daki FETÖ'nün 5 okulu, Türkiye Maarif Vakfı'na devrediliyor. Bu anlaşma ile birlikte Afrika'da 6 ülke ile FETÖ okullarının devrine ilişkin anlaşma sağlanmış oldu.

Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Büyükelçi Dr. Hasan Yavuz, okulların vakfa devredilmesine ilişkin Moritanya hükümeti ile mutabakat zaptını imzaladıklarını bildirdi. Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Abdulaziz ile görüşmelerin ardından bir araya geldiklerini belirten Yavuz, yeni dönemde iki ülke için de ilişkilere güç verecek idealist insanların yetiştirilmesinin hedefleneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel mektubunu da ziyareti sırasında Abdulaziz'e takdim ettiğini belirten Yavuz, iki ülke arasındaki ilişkilere FETÖ'nün zarar vermesine asla izin verilmeyeceğini vurguladı.

TMV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan ile Türkiye Novakşot Büyükelçisi Mehmet Bilir'in de katıldığı imza töreniyle birlikte 6 Afrika ülkesi ile FETÖ okullarının devrine ilişkin anlaşma imzalanmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *