» 
»
 

Afrika’da kilise çatısı çöktü! Ölü ve yaralılar var…

Afrika'nın üç ayrın şehrinde yaşanan kaza ve saldırılarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Son olarak da Uyo’da bulunan Reigners Bible Kilisesi'nin çatısının çökmesi üzerine 160 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Nijerya'nın güney kısmında bulunan Akwa Ibom kentinde, yaşanan olayda kentte bulunan bir kilisenin çatısı çöktü. Olayda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Papaz Akan Week'in ptikoposluk töreni dolayısı ile toplanıldığı ifade edilen kilise de çökme sonrasında hastaneye 160 kişinin cesedinin götürüldüğü alınan bilgiler arasında…

Ülkede yaşanan bir diğer olayda da Kenya'da kimyasal madde taşıyan patladı. Açıklamada bulunan Kenya Kızıl Haç yetkilileri, Nairobi - Naivasha şehirleri arasındaki otoyolda seyir halinde olan kimyasal madde yüklü bir tankerin patlaması sonucu çıkan yangında 30 kişinin yanarak öldüğünü, 10 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Zor bir dönem yaşayan ülkede bu olayların yanı sıra Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü aracı infilak ettirmesi sonucu yaşanan felakette 29 kişi hayatını kaybetti. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *