» 
»
 

Ağız kokusuna bitkisel çözüm yolları

Pek çok kişinin büyük problemlerinden biri olan ve sosyal yaşamı da olumsuz etkileyen ağız kokusuna karşı bazı bitkisel ve besin karışımının mucizevi etkisi vardır. Peki ağız kokusu nasıl geçer? İşte detaylar...

Hem kişiye hem de çevresindekilere aşırı derece rahatsızlık veren ağız kokusu, ağız, solunum yolu, burun ve midedeki rahatsızlıklardan dolayı gün yüzüne çıkabiliyor. Mesela, diş eti enfeksiyonları, çürük diş, bademcik iltihabı, akciğer hastalıkları, kronik bronşit, sinüs hastalıkları, kronik gastrit ağız kokusuna neden olabilir. Pek çok kişi ağız kokuna engel olmak için mentollü diş macunları, gargara ve ağız bakım suyu öneriliyor. Peki ağız kokusu nasıl geçer? Ağız kokusuna uzmanlar bitkisel çözüm tavsiye ediyor.

Aktarlardan bulabileceğiniz pek çok bitki ile ağız kokusuna bitkisel çözüm bulabilirsiniz. Mayasıl otunu 1 litre suyun içerisine inceci doğranmış bir şekilde koyup, ardından kaynatılması gerekir. Soğuduktan sonra ise ara sıra gargara yapılarak kullanılmalıdır. Sinir otu olarak bilinen yeşil yapraklı bitki, meyan kökü, kazayağından doğranmış olarak birer yemek kaşığı su içerisinde kaynatılarak toplam 3 çay fincanı olarak gün içerisinde tüketilmelidir. Badem dövülerek bal ile karıştırılır ve aç karna bir tatlı kaşığı yenir. Kereviz ve enginarın da ağız kokusuna iyi geldiği bilinir. Bir litre suya kerevizin yaprağı konulur ve kaynatılır. Su dinlendikten sonra süzülüp gün içerisinde gargara olarak kullanılır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *