» 
»
 

Ağrı Doğubeyazıt'taki polis merkezine teröristler saldırdı

Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesindeki Uluyol Polis Merkezi'ne terör örgütü uzun namlulu silahlar ve el yapımı patlayıcılar ile saldırı düzenledi. Saldırının ardından teröristler havanın karanlığından faydalanarak kaçarak izlerini kaybettirdiler.

Ağrı Doğubeyazıt'ta bulunan Uluyol Polis Merkezi'ne bölücü terör örgütü mensupları saldırı düzenledi. Uzun namlulu silahlar ve el yapımı patlayıcılar ile saldıran teröristler, polislerin karşılık vermesi ile birlikte gece karanlığının faydalanıp kaçtılar. Alınan bilgilere göre, dün akşam 21:30 sıralarında meydana gelen olay Ağrı'nn Doğubeyazıt İlçesinin Ağrı Caddesi'ndeki Uluyol Polis Merkezi civarında gerçekleşti. Bir grup terör örgütü üyesi ellerinde uzun namlulu silahlar ve el yapımı patlayıcılar ile bir anda polis merkezine hain saldırıda bulundu. Saldırının hemen ardından polis ekipleri silah ve patlayıcılara karşılık verdi.

Polislerin karşılık vermesinden sonra havanın karanlık olmasından faydalanan teröristler izlerini kaybettirmeyi başardılar. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekipelri olası bir saldırı ihtimaline karşılık geniş güvenlik tedbirleri aldı. İlçenin giriş ve çıkışlarını trafiğe kapattı.

Saldırıda can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Ancak saldırının izleri sabahın ilk ışıklarında gün yüzüne çıktı. Teröristler tarafından hurharca açılan ateşin, polis araçlarına, çevredeki araçlara ve evlere zarar verdiği görüldü. Polis, bölgede geniş güvenlik önlemleri alarak en üst seviyeye çıkardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *